13 Şubat 2017

11 Şubat Aslan Burcunda Ay Tutulması

Koç ve Yükselen Koç Burcu
Bu tutulma sizin romantik ilişkiler, aşk hayatı, çocuklar, hobiler, sahne sanatları, yaratıcılık gerektiren işler, şans oyunları, risk içeren işler ve hayata dair keyif aldığınız şeyleri temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Aşk hayatınızda sürpriz gelişmeler olabilir. Romantizm ihtiyacınız ve hayatı biriyle paylaşmaya olan özleminiz yoğunlaşabilir. Hayatı paylaşma ihtiyacınız ile özgürlük arayışınız arasında duygusal anlamda tutarsızlık olabilir. Bu yüzden uyum sorunlarına karşı biraz daha anlayışlı olmanız gerekebilir. Üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Buna rağmen ben bilirimci olmamakta yarar var.
Bu dönemde şansınıza güvenerek yola çıkmak isteyebilirsiniz. Risk almak isteyebilirsiniz. Kişisel giderleriniz artabileceği bu dönemde harcamaları daha kontrollü yapmakta yarar var.
Beklentilerde biraz gecikme ya da aksamalar olabilir.  
Evli olan Koçların bebek beklentisi artabilir. Ya da bu dönemde haber alabilirler.
Yaratıcılık gerektiren işlerle ilgilenen Koç’lar bu dönemde kendi istediği tarzda çalışmak isteyebilir ancak bir takım engellerle karşılaşabilir.
Boğa ve Yükselen Boğa Burcu
Bu tutulma sizin ev, aile, taşınma, mülk edinme, memleket, eşin iş hayatı, bazı bitişler ile ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Ev değişikliği, taşınma, dekorasyon, tamir, gayrimenkul alım, satım, kiralama, kendi evine çıkma, şehir, memleket, ülke değişikliği gibi konular hayatınızı biraz daha fazla meşgul edebilir. Bu konulara daha fazla kafa patlatabilirsiniz.
Evin içerisindeki konular, aile bireyleri ya da aile büyükleriyle olan iletişiminiz çoğalabilir. Gelişen konularda kendinizi fazla ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz.
Ev ve iş yerinde denge kurmanız, anne, baba arasında arabulucu davranmanız gerekebilir.
İş ve kariyer anlamında hareketli bir dönemde olabilirsiniz. Bazı teklifler söz konusu olabilir.
Zihninizi biraz özgür bırakmalısınız ve iç sesinize güvenmelisiniz. Eğer kendinizde bu gücü bulmayı başarırsanız yüzleşmeye bile cesaret edemediğiniz korku ve endişelerinizden bu dönemde sıyrılabilirsiniz.
İkizler Ve Yükselen İkizler Burcu
Bu tutulma sizin kardeşler, yakın çevrenizdeki kimseler ve onlarla olan ilişkileriniz, gezme, tozma, seyahatler, okul hayatı, çeşitli eğitimler, sözleşmeler, anlaşmalar, yazışmalar ve iletişimle ilgili konuları temsil eden alanınızda gerçekleşiyor. Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Aşk hayatınızla ilgili bazı gelişmeler olabilir. Ancak beklediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Eski sevgiliniz ya da eşinizle birlikteliği yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. 
Geçmişte göze alamadığınız, belki ötelediğiniz bazı konular da daha cesur ya da gözü kara davranabilirsiniz. Yapacağınız girişimlerinizde yakınlarınız ve eşinizden destek görebilirsiniz.
Eğitim hayatı olan İkizler burçları için bu dönem oldukça önemli aktif olacağa benziyor. Geçmişte kaçan fırsatlar tekrar önünüze gelebilir.
Yurt dışı bağlantılı konular, resmi veya internetle ilgili konularda eski konular yeniden gündeme gelebilir.
Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
Bu tutulma sizin maddi kazançlar, gelirleriniz, sahip olduğunuz varlıklar, değerler, birikimler, harcamalarınız ile ilgili alanda gerçekleşiyor. Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Bu dönemde gelir gider dengenizi ayarlamanız gerekecektir. Haritanızın durumuna bağlı olarak kazancınızı artırma imkânı bulabilirsiniz. Kazancınızı artıracağınız işlerle ilgili gelişmeler olabilir. Kendinize değer katacak eğitimler, seminerler almak isteyebilirsiniz.
Değer yargılarınızın değişmeye başladığını düşünebilir ya da değer yargılarınızı değişime uğratacak olaylar yaşayabilirsiniz.
Ev aile konularında geçmiş konular yeniden önünüze gelebilir. Bunlar ani şekilde gelişen fırsatlar olabilir. Özellikle gayrimenkul alım, satım, kiralama ile ilgili konularda olabilir. Bu defa değerlendirmek isteyebilirsiniz.
Çalışıyorsanız iş yaşantınızla ilgili baskı hissedebilirsiniz. Sahip olduğunuz kaynaklara güvenerek başarılı olabilir, kendinizi fark ettirebilirsiniz.
Aslan ve Yükselen Aslan Burcu
Bu tutulma sizin için oldukça önemli. Çünkü burcunuzda gerçekleşiyor. Özellikle duygusal anlamda sizi hırpalayıcı olabilir. Bu alan aynı zamanda dış görünüşünüz, imajınız, genel sağlık durumunuz, sizi hayata motive eden konular ve yeni başlangıçlarla ilgili alandır.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Saç, imaj, estetikle ilgili bazı uygulamalar olabilir. Daha zinde ve fit görünmek ihtiyacınız artabilir. Bazı yeni başlangıçlar yapmak ya da hayatınızın gidişine yeni bir yön vermek isteğini güçlü bir şekilde hissedebilirsiniz.
Hayatınızda bazı durumları daha net görmeye başlayabilir ya da farkına varabilirsiniz. Kadınlarla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.
Yakınlarınızla ilgili konular daha ön plana çıkabilir. Gezme, tozma, seyahatler, okul hayatı, çeşitli eğitimler, sözleşmeler, anlaşmalar, yazışmalar ve iletişimle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olabilir. Geçmişte bir türlü hayata geçmeyen projeleri uygulamaya koyabilirsiniz. Gergin ortamlardan uzak kalmaya çalışın.
Eğitim hayatı olan Aslan’lar bu dönemde temposu biraz yükselebilir. Bu da sizi daha da zorlayabilir.
Özgürlüğünüzü kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ne kadar kendi başınıza bir şeyler yapmaya çalışsanız o kadar engelleniyor hissedebilirsiniz.
İlişkilerle ilgili biraz zorlayıcı bir dönem olabilir. Evli, nişanlı ya da ciddi bir birlikteliği olan Aslan’lar dengeyi kurmakta, orta yolu bulmakta zorlanabilir. Kısıtlanmışlık hissi biraz fazla olabilir. Şayet bu dengeyi oturtabilirseniz çok güzel bir sürece merhaba diyebileceksiniz.
Başak ve Yükselen Başak Burcu
Bu tutulma sizin bilinçaltı, rüyalar, sağlık, manevi konuları temsil eden alanınızda gerçekleşiyor.  Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Duygusal yoğunluğunuz fazla olacağı bir dönem. Çevrenize karşı daha verici olmanız gerekebilir. Etraftan ilgi ve fedakârlık bekleyen yakınlarınız olabilir.
Bu aralar artan yoğunluğunuz varsa biraz geri planda kalmak, sessizlik ve dinlenme ihtiyacınız artabilir. Kendinizi dinlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz.
Bu dönemde geri planda kalmış bazı şeyler ya da belki görmezden geldikleriniz gün ışığına çıkabilir.
Etraftan duyacağınız bazı haberlerin canınızı sıkmasına izin vermeyin.
Sağlığınız ile ilgili konulara daha fazla özen göstermeniz gerekebilir.
Bu dönemde iç sesinize kulak verin. Gizli kalmış duygular, korkuların açığa çıkmasını sağlayıp bir arınma dönemi olarak değerlendirebileceğiniz güzel bir dönemdir bu çünkü.  
Aklınızda yeni fikirler oluşabilir. Maddi imkânlarınızı genişletebilir, geçmişte kaçırdığınız fırsatları tekrar gözden geçirip kazana dönüştürmenin yollarını bulabilirsiniz.
Ev ya da aile konularında başlangıçlar söz konusu olabilir.
Terazi ve Yükselen Terazi Burcu
Bu tutulma sizin arkadaş çevreniz, sosyal yaşantınız, sosyal gruplar, maddi anlamda aldığınız destekler, işten elde ettiğiniz gelir, size destek olan kişiler ve geleceğe yönelik planlarınızı anlatan evde gerçekleşiyor. Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Yeni ortamlara girebilir yeni arkadaş ve dostluklar kazanabilirsiniz. Bunlar çeşitli sosyal sorumluluk dernekleri de olabilir.
Genel anlamda şanslı sayılabileceğiniz bir dönem gibi görünüyor.
Aşk hayatınızda bazı gelişmeler olabilir. Arkadaş ortamınızda biriyle bir beraberlik söz konusu olabilir.
Şayet evli bir Teraziyseniz çocuk sahibi olmayı düşünebilir ya da haberini alabilirsiniz.
 İlişkinizde ya da evliliğinizde biraz daha mücadeleci, sabırsız olma eğiliminde olabilirsiniz. Yalnız kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ya da işler istediğiniz gibi gitmediğinde daha dik başlı davranabilirsiniz.
Akrep ve Yükselen Akrep Burcu
Bu tutulma sizin işiniz, yöneticilerinizle olan ilişkileriniz, öğrencilik, sosyal kimliğiniz ve hedefleriniz ile ilgili alanda gerçekleşiyor.
Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
İş yaşantınızla ilgili hesapta olmayan gelişmeler söz konusu olabilir. Şayet çeşitli başvurularda bulunduysanız geri dönüşler olabilir. Sizi çağırabilirler. Zaten çalışıyorsanız yükselme imkanınız ya da maaşınızda iyileşme söz konusu olabilir.
Bu dönem biraz daha fazla göz önünde olacağınız bir dönem. Biraz duygusal davranma eğiliminde olabilirsiniz.
Kadınlarla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ev, iş ya da ev, okul arasında dengeyi bulmanız gerekebilir.
Bu dönemde psikolojik anlamda yardım almak isteyebilirsiniz. Daha evvel düşündü ve gerçekleştirmediyseniz bu dönem muhakkak uygulamalısınız.
Okul, ev ya da iş yeri veya sağlık sorunları, kısaca günlük sorumluluklar bu dönem sizi her zamankinden daha fazla yorabilir. Bu sebeple biraz içinize yönelmeniz ve zihninize kulak vermeniz gereken bir dönem. Maneviyat bu dönem sizin için daha önemli olacak ve sizi rahatlatacak.
Yay ve Yükselen Yay Burcu
Bu tutulma sizin eğitim hayatınız, varsa yurt dışı bağlantılı işleriniz, resmi meseleler, seyahatler, medya, internet, basın, yayın gibi konularla ilgili alanınızda gerçekleşiyor.
Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir. Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Akrabalarınızla ilgili zaman zaman gerilimli durumlar söz konusu olabilir.
Öğrencilik hayatı olanlar bu dönemde bir takım gelişmeler yaşayabilir. Okulda bazı yeni ortamlara girebilir, birtakım sosyal faaliyetlere katılabilirsiniz.
Aşk hayatıyla ilgili hareketli ancak bir o kadar da mücadele içeren bir döneme girdiniz. Eski aşklar ya da geçmişten gelen ancak bir türlü başlayamayan ilişkiler başlayabilir.  
İnternet ile ilgili iş yapan kişiler web sitesi, e ticaret, blog yazarlığı gibi konularda bazı konuşar gündeme gelebilir. Birlikte bir şeyler yapmak isteyenler çıkabilir.
Yurt dışı bağlantılı konularda gelişmeler yaşanabilir. İthalat ihracat ya da eğitim alma konusu gündeme gelebilir. 
Çocuklu Yay’lar onların konularıyla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Ya da ani bir kararla hamilelik planlayabilirsiniz.
Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu
Bu tutulma sizin maddi konular, eşinizin geliri, ortak kaynaklarınız, sizin kontrolünüz dışında kalan olaylar, harcamalar ile ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Bu da demektir ki bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşatabilir.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Bu dönemde gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız gerekebilir. Hesapta olmayan harcamalara, daha önceden planlamadığınız giderler için bütçenizi iyi yapmalısınız.
Yanı sıra şayet evli ya da ortak kaynaklarınız olan birisi varsa imkânlarında genişleme söz konusu olabilir.
Bu aralar manevi konulara daha fazla ilgi duymaya başlayabilirsiniz. Daha meraklı davranabilirsiniz. Olanları en derin ayrıntısına kadar sorgulayıp öğrenmek isteyebilirsiniz.
Geçmişte kaçırdığınız fırsatlar yeniden karşınıza çıkabilir. Bunlar özellikle ev, evlilik ya da iş fırsatları olabilir.
Ani bir şekilde evlilik ya da ciddi bir birliktelik kararı alabilirsiniz.
Kova ve Yükselen Kova Burcu
Bu tutulma sizin aşk, evlilik, başkalarıyla ortak olarak yaptığınız projeler, sosyal yaşantınız ve varsa resmi meselelerinizi anlatan alanda gerçekleşiyor.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Aşk hayatınızda daha duygusal, daha romantik hissedebileceğiniz bir dönemdesiniz. Yalnız olan Kova ve yükselen Kova’lar bu dönemde ciddi bir ilişkinin temelini atabilir. İlişkisi olanlar da evlilikle ilgili karar alabilirler.
Yalnız bu dönem biraz hassas bir dönem olduğu için çok fazla ben-sen tartışmalarına girmemekte yarar var. Yoksa gerilim artarak tatsız durumlara sebep olabilir.
Bu dönemde yeni fikirlere oldukça açık olabilirsiniz. Arada ya da kararsız kaldığınız durumlarda iç sesinize kulak vererek doğru yolu bulabilirsiniz.
Eğitim hayatı olan Kova’lar bu dönemde kaçırdıkları fırsatları yeniden elde edebilirler.
Yurt dışı bağlantılı işleri olanların bekledikleri haberler gelebilir.
Balık ve Yükselen Balık Burcu
Bu tutulma sizin günlük hayatınızda uğraştığınız işler, çalışıyorsanız iş yeriniz, günlük temponuz, size bağlı çalışan kişiler, varsa evcil hayvanlarınız, sportif faaliyetler ve sağlığınız ile ilgili alanda gerçekleşiyor.
Tutulmaların etkileri uzun vadelidir. Bu sebeple önümüzdeki ayları da etkisi altına alabilir.
Bu dönemde daha fazla çalışmanız gerekebilir. İş yerinde, okulda ya da evde normalde olduğundan daha fazla çalışmanız, koşturmanız gerekebilir.
Varsa size bağlı çalışan kişilerle anlaşmazlıklara karşı daha dikkatli ve toleranslı olmanız gerekebilir. Neden hep ben fedakârlık etmek zorunda kalıyorum diye düşünebilirsiniz. Bunun çelişkisini yaşayabilirsiniz.
Manevi anlamda biraz kısıtlanmış belki de hapsolmuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu dönem yeni bir bakış açısı kazanmak için biçilmiş kaftandır. Farklı düşünmeye çalışın. Zihninizin derinliklerine kulak verin. Size yeni bir farkındalık getirebilir.
Maddi konularla ilgili artık düşünmediğiniz, kaçırdım sandığınız bazı şeyler tekrardan önünüze çıkabilir. Beklenmedik bir şekilde gelebilir hem de. Detaylarını düşününce biraz gözünüzü korkutabilir. Belki yoğun çalışma gerektiriyor ya da hayatınıza mani oluyor diye düşünebilirsiniz. Dışarıdan bir gözle bakmaya çalışın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder